Norman Reedus - biography

5. prosince 2013 v 19:06 | brre |  Biography
Jméno: Norman Mark Reedus
Datum narození: 6. 1. 1969
Znamení zvěrokruhu: kozoroh
Místo narození: Hollywood, Florida
Výška: 174cm
Rodinný stav: svobodný, bývalá partnerka Helena Christensen (1998-2003)
Děti: Mingus Lucien Reedus (1999)
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědé

Narodil se na Floridě, ale vyrůstal v Los Angeles. Nějakou dobu žil také v Japonsku, Velké Británii a Španělsku. Pracoval v obchodě Harley Davidson. Norman není jen herec, ale také malíř, sochař, fotograf a režisér. Jeho malířská díla jsou vystavována v galeriích v New Yorku, Berlíně a Frankfurtu nad Mohanem. Na konci října 2013 vyšla jeho kniha s fotografiemi. Pracoval také jako model pro značku Prada, D'urban, Levi's, Lexus a další.
Jeho první role přišla v roce 1997 ve filmu Mimic, kde si zahrál postavu Jeremyho. Poté hrál v několika dalších filmech, např. Floating, Six Ways to Sunday, Deuces Wild, Blade II, Gossip, 8mm, American Gangster, Hero Wanted a Moscow Chill. Pravděpodobně největší úspěch pro něho znamenala role jednoho ze sourozenců McManusových ve filmu The Boondock Saints(1999). Pokračovní s názvem The Boondock Saints II: All Saints Day bylo natočeno až o deset let později. Norman si také zahrál v několika videoklipech, tím nejvýznamějším, je klip od zpěvačky Lady Gaga s názvem Judas. V roce 2010 byl obsazen do role Daryla Dixona v seriálu The Walking Dead.
V minulosti měl vztah s dánskou modelkou Helenou Christensen(1998-2003). Mají spolu syna Minguse Luciena Reeduse(13. 10. 1999), který se narodil v matčině rodném Dánsku. Nikdy nebyli manželé, i když se o tom spekulovalo. Po jejich rozchodu zůstali přátelé a střídají se v péči o syna. V roce 2005 měl v Berlíně autonehodu. Musel podstoupit operaci a proto jeho levé oko má titanový oční důlek a měl čtyři šrouby v nose.
Má několik tetování: jméno "Norman" na levé části hrudi (je to jméno jeho otce), ďábla na horní části pravé ruky, jméno "Mingus" v červené barvě na jeho pravém předloktí, hvězdu na pravé ruce, dva démony na zádech, srdce na pravém zápěstí a hada na levé noze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama