The Walking Dead - info

5. prosince 2013 v 22:17 | brre |  Facts
The Walking Dead je americký post-apokalyptický televizní seriál vytvořený Frankem Darabontem, podle komiksu od Roberta Kirkmana, který má stejný názvem jako seriál. Seriál měl premiéru 31. října 2010, na AMC kanálu v Americe.

The Walking Dead vypráví příběh skupinky přeživších během zombie apokalypsy. V první sérii se děj odehrává většinou v metropolitní oblasti Atlanty a pak okolí Sevení Georgie. Ve druhé až čtvrté sérii, se přeživší snaží hledat bezpečné útočiště daleko od hordy dravých "chodců" či "kousačů" (jak jsou zombie označovány v seriálu), kteří útočí na všechno živé, a jejichž kousnutí je infekční a smrtelné pro kousnutého člověka. Děj se zaměřuje především na dilemata kterým skupina čelí, když se snaží udržet svou lidskost během každodenních problémů které jim přináší přežití v nepřátelském světě. To zahrnuje boje se zombie, vypořádání se s oběťmi, a jednání s ostaními lidskými přeživší.
Skupina je vedena Rickem Grimesem, který byl zástupce šerifa před zombie epidemií. Na každém kroku se setkávají s chodícími zombie, celý svět se změnil a oni se snaží ne jen přežít ale zároveď také udržet svoje chování v mezích lidskosti.

ZAJÍMAVOSTI:
1) Původním plánem bylo uvést seriál jako minisérii o šesti epizodách. Poté, co sklidil pilotní díl značný divácký úspěch, bylo rozhodnuto o natočení další série s dvanácti epizodami.
2) V první řadě nepadne ani jednou slovo "zombie". Postavy jim říkají "walkers", v překladu chodci.
3) Představitelé zombie museli chodit do tvz. zombie školy, kde se naučili, jak se mají správně pohybovat a chodit.
4) V komixové verzi umírá Shane mezi prvními ze skupiny.
5) Když se natáčeli scény v atlantě, ulice byli naprosto prázdné. Zombie se přidali až později v postprodukci.
6) Jméno postavy Dr. Edwina Jennera z CDC je odkazem na skutečného Dr. Edwarda Jennera, objevitele očkování proti černým neštovicím.
7) Během první série patřil seriál k nejlepším svého žánru. Získal tak 6 nominací na ceny Saturn Awards.
8) V celém seriálu se nedozvíte z čeho nákaza vznikla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama